مقالات

علت صدای تق تق در گیربکس 405|206|پراید|سمندو…..

دلیل صدای ناهنجار در گیربکس

بنام خدای مهربان
در این مقاله به 3 مورد از مواردی می پردازیم که باعث صدای ناهنجار در گیربکس میشود که آنها را باید جدی بگیریم و هر چه سریع تر به یک متخصص گیربکس خودرو مراجعه کرد.

مورد اول صدای تق تق

در این حالت در همه خودروها اعم از پژو405|پارس|زانتیا|پراید و…… در حالت ایستاده و دنده خلاص باشد صدای تق تق از گیربس به گوش برسد و به محض گذاشتن پا روی پدال کلاچ صدا قطع شود از دنده زیر گیربکس می باشد و باید سریعا خودروی خود را به یک متخصص گیربکس نشان دهیم برای باز کردن و تعمیر گیربکس در این حالت لقی بین یکی از دنها به وجود آمده وصدای نا هنجاری به گوش می رسد و با پا گذاشتن بر روی پدال کلاچ نیرو قطع می شود و همراه با آن صدا نیز به گوش نمی رسد.

مورد دوم صدای خش خش

در این حالت مثل مورد اول تمام خودروها  گفته شده در حالت ایستاده و دنده خلاص باشد. صدای خش خش از گیربکس به گوش برسد. و به محض گذاشتن پا روی پدال کلاچ صدا قطع شود. از بلبرینگ های درون گیربکس میباشد. و سریعا باید به یک متخصص تعمیرات گیربکس مراجعه کرد. اگر این صدا را نادیده بگیریم. باعث خرابی بیش از حد درون گیربکس خواهد شد. و هزینه تعمیر بالاتر خواهد رفت.

مورد سوم صدای خش خش

در این حالت مثل مورد اول ودوم تمام خودروهای گفته شده در حالت ایستاده و دنده خلاص باشد. به محض اینکه پای خود را روی پدال کلاچ قرار دادید. و صدای خش خش از سمت گیربکس شنیده شد. ایراد از گیربکس نمی باشد. بلکه بلبرینگ کلاچ شما خراب شده و سریعا باید بلبرینگ کلاچ تعویض شود. و نیازی به اوراق کردن گیربکس نمی باشد. وهزینه کمتری نسبت به مورد اول و دوم شامل شما می شود.

ممنون و سپاس گذارم که در این مقاله وب سایت استوک گیربکس رو برای اطلاع بیشتر خودتون و دیگران انتخاب کردین با سپاس فراوان از شما.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *